خوش‌بینی مدیرعامل بانک تجارت به فین‌تک‌ها و بیت‌کوین

به گزارش سایت درآمدسازان مدیر عامل بانک تجارت در گفتگو با «بسیج» تأکید کرد: لزوم وضع قوانین اختصاصی برای فعالیت فین تک‌ها

مدیر عامل بانک تجارت گفت: امروز باید قوانین حاکم بر آن ها را ایجاد کنیم و یقینا مشخص کردن محدوده و مسیر فین‌تک‌ها و بیت‌کوین می‌تواند ثمرات خوبی را برای نظام بانکی کشور به همراه داشته باشد.

محمد ابراهیم مقدم نودهی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره بانک تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به فعالیت فین تک ها در نظام بانکی اظهار داشت: فین تک‌ها در صورتی که فعالیتی کنترل شده و تحت نظارت داشته باشند، نه تنها مزاحمتی برای بانک‌ها ایجاد نمی کنند بلکه برای توسعه و پیشرفت شبکه بانکی هم مؤثر خواهند بود.

وی با بیان اینکه گسترش فعالیت های بیت کوین و فین تک ها، آن ها را نیازمند همراهی بانکی خاص می کند، افزود: ما امروز باید قوانین حاکم بر آن ها را ایجاد کنیم و یقینا مشخص کردن محدوده و مسیر فین تک ها و بیت کوین‌ می‌تواند ثمرات خوبی را برای نظام بانکی کشور به همراه داشته باشد.

مدیر عامل بانک تجارت به سیستم قدیمی این بانک در حوزه بانکداری الکترونیک اشاره کرد و گفت: تاکنون با همین سیستم تقریبا قدیمی و البته با بروزرسانی ها و طراحی های داخلی خود توانستیم خود را همسطح بانک‌های دیگر نگه داریم که البته این کافی نیست، باید دید که آیا سویئچ‌های اتصال دیگر بانک ها به بانک های بین المللی پس از برقرار شدن روابط خارجی درست عمل می کنند یا خیر، بانک تجارت به دنبال بهترین و قابل اعتماد ترین ابزار برای مبادلات بین المللی هستیم.

درباره بیت کوین

بیت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً یجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، نیرومند شده است. از نقطه نظر یک کاربر، بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است. بیت کوین همچنین می تواند به عنوان مهمترین سیستم دفترداری با سه ورودی موجود بشمار آید.

مطلب مرتبط:بیت‌کوین چیست / همه‌چیز درباره بیت کوین

بیت کوین اولین پیاده سازی یک مفهوم به نام “ارز سری” است که اولین بار در سال 1998 توسط وِی دای در فهرست ایمیل سایفرپانک ها، توصیف شده بود و بیان میکرد که این مفهوم، نوع جدیدی از پول است که برای کنترل تولید و تراکنشهای روی آن، بجای یک مرجع مرکزی، از رمزنگاری استفاده شده است. مشخصات اولین بیت کوین و اثبات مفهوم در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر گردید. ساتوشی بدون آنکه چیز زیادی از خودش فاش سازد، پروژه را به اواخر سال 2010 موکول کرد. از آن موقع این جامعه بطور نمایی با توسعه دهندگان بسیاری که روی بیت کوین کار می کنند، رشد کرده است

هیچکس مالک شبکه بیت کوین نیست، درست همانطور که هیچکس صاحب تکنوژیی که در ورای ایمیل است، نیست. این کاربران بیت کوین در سراسر جهان هستند که آنرا کنترل می کنند. توسعه دهندگان بیت کوین اگرچه نرم افزار آن را بهبود می بخشند ولی نمی توانند تغییری را بر پروتکل بیت کوین تحمیل کنند،، چرا که هر کاربری آزاد است که نرم افزار خود و نسخه ای که خود می پسندد را استفاده کند. تمامی کاربران، برای اینکه با یکدیگر سازگار بمانند باید از نرم افزاری استفاده کنند که از همان قواعد پیروی می کند. بیت کوین تنها بشرط اجماع کامل بین تمامی کاربران، می تواند بدرستی کار کند. بنابراین تمامی کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای حفظ این اجماع را خواهند داشت.

شجاع الدین جهاندیده

از سال 89 وارد بازاریابی اینترنتی شدم، درحال حاضر به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یکی از شرکت‌های معتبر بازار سرمایه مشغول فعالیت هستم. در سایت درآمدسازان درباره بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تجربیات و مطالبم را منتشر می‌کنم.

مطالب مرتبط

  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *