آیا شما به فکر انجام کارهای آسان هستید یا سخت ؟

میلیون‌ها نفر از مردم در مورد ثروتمند شدن، فقط فکر می‌کنند و هزاران هزار نفر ثروتمندشدن را تجسم، تصور و یا مراقبه می‌کنند. من تا به حال کسی را ندیده‌ام که در حال مدیتیشن و یا تصور کردن، یک کیسه پول روی سرش بیفتد.
تجسم‌ها، تصورها و مدیتیشن‌ها ابزارهای خیلی خوبی برای بیرون آمدن از اوضاع وخیم و رسیدن به آرامش هستند، اما هیچکدام از آنها سرخود و بدون هیچ کار، پولی را به زندگی شما نخواهند آورد. در دنیای واقعی باید دست به عمل بزنید.

چرا آنقدر دست به عمل زدن مهم است ؟
اجازه دهید به فرایند تجلی دادن خواسته‌ها بپردازیم، به افکار و احساسات‌تان نگاه کنید، آیا آنها بخشی از دنیای درونی هستند یا دنیای بیرونی ؟ دنیای درونی.
حالا به نتایج نگاه کنیم، آیا آنها بخشی از درونی هستند یا دنیای بیرونی ؟ دنیای بیرونی
یعنی اینکه اقدام و عمل، «پلی» است بین دنیای درون و دنیای بیرون.
پس اگر اقدام کردن این همه مهم است، چرا برخی از افراد آنرا انجام نمی‌دهند ؟
چه عاملی از دست‌زدن به اقدامات که ما می‌دانیم به انجام آنها نیازمندیم، جلوگیری می‌کند ؟ ترس.

ترس، شک و اضطراب بزرگترین موانع بر سر راه موفقیت، شادی و نشاط هستند. بنابراین، یکی از بزرگترین اختلافات بین ثروتمندان و فقیران این است آدم‌های موفق و ثروتمند، علی‌رغم ترسی که دارند، تمایل به عمل کردن نیز دارند. اما افراد ناموفق اجازه می‌دهند که ترس آنها را متوقف کند.

success

لازم نیست به منظور نیل به موفقیت سعی کنیم از دست ترس خلاص شویم.
چون ما ساخته عادت‌هایمان هستیم، برای رسیدن به موفقیت باید عادت کنیم که علی‌رغم وجود ترس، شک، نگرانی، عدم اطمینان، ناراحتی و حتی هنگامی که خلق ما برای عمل کردن جور نیست، دست به اقدام بزنیم.
موفق و ثروتمند شدن همیشه راحت نیست و همیشه هم آسان نیست. اگر شما فقط آنچه را که آسان است بخواهید انجام دهید، زندگی سخت خواهد شد. اما اگر کاری را که سخت است بخواهید انجام دهید، زندگی آسان خواهد شد.
افراد موفق و ثروتمند، اعمال خود را براساس آنچه که آسان و راحت است قرار نمی‌دهند، این نوع زندگی کردن، مربوط به فقیران و افراد ناموفق است.

پس الان باید چکار کرد ؟
اگر در حال حاضر مانند افراد ناموفق فکر می‌کنید و به دنبال کارهای آسان و ساده می‌گردید، پول و موفقیت زیادی به دست نخواهید آورد ولی اگر قصد دارید پول بیشتری دربیاورید و موفق‌تر باشید، باید دست به کارهای سخت‌تر و کارهایی بزنید که همیشه از انجام آن می‌ترسیدید. (البته با ریسک معقول)
امیدوارم موفق باشید

 

شجاع الدین جهاندیده

از سال 89 وارد بازاریابی اینترنتی شدم، درحال حاضر به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یکی از شرکت‌های معتبر بازار سرمایه مشغول فعالیت هستم. در سایت درآمدسازان درباره بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تجربیات و مطالبم را منتشر می‌کنم.

مطالب مرتبط

 • یک پاسخ

  1. khossro گفت:

   سلام
   واقعا همینطوره. به قول معروف تا زمانیکه انسان ها قورباغه خودشون رو نخورن، نمیتونن به موفقیتی که میخوان برسن. ریسک معقول در بسیاری از جاها میتونه موفقیت آمیز باشه.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *