خودتان را معرفی و تبلیغ کنید

برخی افراد از تبلیغ درباره خودشان و کسب و کارشان متنفر هستند و خودشان را ناچیز و بی‌ارزش قلمداد می‌کنند. اگر این مسئله در مورد خود شما هم درست است، باید توجه کنید تنفر از تبلیغ کردن یکی از بزرگ‌ترین موانع بر سر راه موفقیت است.
افرادی که در رابطه با تبلیغ کردن از خودشان مشکل دارند، معمولا ناموفق هستند. خیلی واضح است اگر در کسب و کاری که متعلق به خودتان است و یا اگر نمایندگی فروش کالایی داشته باشید و مایل نباشید که مردم از شما، کالای شما و یا خدمات شما خبر داشته باشند، چگونه می‌خواهید درآمد کسب کنید؟
حتی به عنوان یک کارمند، اگر نخواهید که از فضیلت‌هایی که دارید تعریف کنید، کسی که به این مساله (تبلیغ کردن) اشتیاق داشته باشد، به سرعت شما را در نردبان ترقی شرکت جا می‌گذارد.

تبلیغ کردن و معرفی خود

مردم به چند دلیل نسبت به تبلیغ و تعریف کردن از خود مشکل دارند؛ زیرا که ممکن است شما نیز شانس تشخیص یک یا چند تا از موارد زیر را پیدا کنید:
اول اینکه ممکن است شما در گذشته تجربه‌ی بدی در رابطه با افرادی که از خودشان به طور ناشایستی تعریف می‌کنند، داشته باشید. ممکن است سر شما را کلاه گذاشته و یا ممکن است آنها در زمان نامناسبی باعث به زحمت انداختن شما شده باشند.
باید بدانید این تجربیات مربوط به گذشته بود و نگهداشتن آن در امروز نفعی برای شما ندارد.
دوم اینکه ممکن است در گذشته وقتی خواسته‌اید پیش کسی از خودتان تعریف کنید، بدون اختیار شما، آن شخص شما را رد کرده باشد. در این حالت بی‌رغبتی شما برای تبلیغ کردن از خود، صرفا به دلیل دور کردن ترس از شکست و طرد شدن است. تکرار می‌کنم، الزامی ندارد که آینده با گذشته مساوی باشد.
سوم اینکه ممکن است مشکل شما از طرف تربیت والدین خودتان در گذشته باشد در کودکی بیشتر به ما گفته‌اند : از خودت تعریف کردن بی‌ادبی است. خوب، این عالیست، اما در دنیای واقعی وقتی این مسائل با پول و تجارت مطرح می‌شود، اگر از خود تعریف نکنیم، مطمئنم کس دیگری هم مشتاق نیست اینکار را انجام دهد.
باید دانست، تعریف کردن از خود در بعضی مواقع انچنان بد هم نیست، چون اگر مردم بخواهند برای کاری به سراغ شما بیایند، باید بدانند شما چه چیزی دارید.افراد موفق معمولا از خودشان به طور عالی تعریف می‌کنند و به توانایی‌های خود ایمان دارند، انها اشتیاق دارند که خدمات و ایده‌های خودشان را تبلیغ کنند.
البته باید دقت کنید به قول معروف از آن طرف پشت‌بام نیفتید و از خودتان بیهوده تعریف نکنید و به اصطلاح خودبزرگ‌بین نباشید.

 

شجاع الدین جهاندیده

از سال 89 وارد بازاریابی اینترنتی شدم، درحال حاضر به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یکی از شرکت‌های معتبر بازار سرمایه مشغول فعالیت هستم. در سایت درآمدسازان درباره بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تجربیات و مطالبم را منتشر می‌کنم.

مطالب مرتبط

 • 3 پاسخ‌ها

  1. khossro گفت:

   بسیار عالی بود.
   ممنون

  2. مطالب بسیار زیبا وکار آمد هست ممنونم

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *