شروع وبلاگ نویسی برای افراد تازه‌کار

وبلاگ‌ها برای مقاصد مختلفی ساخته می‌شوند، آیا شما از کسانی هستید که وبلاگ‌نویسی را دوست دارید ولی نمی‌دانید چطور دست به کیبورد (قبلا میگفتند دست به قلم!) شوید ؟
برای نوشتن مطلب و تولید محتوا، نیازی نیست کل مطلب را خودتان بنویسید.
یکی از بهترین راه‌های خلق محتوای جدید به نحوی که گوگل وبلاگ شما را به عنوان کپی‌بردار به حساب نیاورد، این است که مطالب مرتبط با یک موضوع را از سایت‌های پیدا کنید و آنها را در کنار هم قرار دهید.

به طور مثال در سایت X یک مطلب در رابطه با نحوه صحیح ارسال ایمیل می‌خوانید و یک مطلب نیز در همین رابطه در سایت Y قرار دارد. شما می‌توانید این 2 مطلب را در یک پست قرار دهید، پاراگراف‌بندی آنرا اصلاح کنید، چیزهایی به  آن بیفزایید یا مواردی را از آن کم کنید. حتی می‌توانید تجربیات شخصی‌تان را در این مطلب بگنجانید و آنرا در وبلاگ‌تان ارسال کنید.

سپس در پایین مطلب، لینک سایت‌هایی که مطلب را از آنجا برداشته و ویرایش کرده‌اید قرار دهید. لازم هم نیست حتما از 2 یا 3 جا مطلب را بردارید و ویرایش کنید، می توانید حتی یک مطلب خاص را ویرایش کنید و با پاراگراف‌بندی و جمله‌بندی بهتری منتشر کنید و لینک منبع را نیز در پایین مطلب قرار دهید.

وبلاگ نویسی

افسانه‌ای وجود دارد که صاحبان وبلاگ‌ها و سایت‌ها فکر می‌کنند با لینک دادن به سایر سایت‌ها رتبه سایت انها کاهش می‌یابد، ولی اینطور نیست.
توصیه می‌کنم از لینک دادن زیاد به سایت‌های دیگر نترسید!
البته از لینک دادن زیاد به یک سایت خودداری کنید، چون احتمال اینکه توسط گوگل به عنوان اسپم شناخته شوید زیاد می‌شود.

اگر نوشتن درباره مطلبی برای شما سخت است، می‌توانید برای شروع وبلاگ‌نویسی اینکار را انجام دهید. سایتی را با محتوای موردعلاقه‌تان پیدا کنید، بخشی از مطلب سایت را بردارید و نظرات شخصی‌تان را در آن مطلب اعمال کرده و در وبلاگ‌تان منتشر نمایید.
فراموش نکنید، وبلاگ‌ها معمولا مکانی برای نوشتن نظرات شخصی هستند و به طور مثال نباید در سایتی که برای کسب و کارتان راه‌اندازی کرده‌اید نظر شخصی‌تان را بنویسید.
اگر این مطلب نظر شما را جلب کرد نظرتان را در بخش دیدگاه مطرح کنید.

شجاع الدین جهاندیده

از سال 89 وارد بازاریابی اینترنتی شدم، درحال حاضر به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یکی از شرکت‌های معتبر بازار سرمایه مشغول فعالیت هستم. در سایت درآمدسازان درباره بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تجربیات و مطالبم را منتشر می‌کنم.

مطالب مرتبط

  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *