تازه‌ترین به‌روزرسانی‌ها تغییر وضعیت ریسه‌های دیدگاه‌ها | میان‌بُرها

 • بورس‌باز 22:00 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  &#13 به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، چندی پیش باج افزار واناکرای که 150… 


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایرنا، چندی پیش باج افزار واناکرای که 150 کشور جهان را مورد حمله قرار داده بود، وارد ایران شد و تعدادی از سازمان های کشوری را درگیر ساخت.


  روزهای تعطیل عید فطر، باید بسیاری از فعالان عرصه فناوری اطلاعات نگران افزایش آمار حمله های سایبری باشند، زیرا به گواه آمار و اطلاعات، هکرها در روزهای تعطیل، بیشتر به حمله های سایبری اقدام می‌کنند و به همین دلیل گروه های پشتیبانی و حفاظت از سیستم‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی باید حساسیت بیشتری نسبت به رصد این عرصه داشته باشند.


  فرامرز کلانتری یک کارشناس بخش فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته موسسه CloudFlare داده‌های ردوبدل شده روی بیش از 100هزار سایت را بررسی کرد ونتیجه به ‌دست آمده نشان داد در یک روز عادی 15.3درصدِ درخواست‌های ارسال‌شده به سایت‌ها به ‌نوعی به حمله سایبری مربوط بودند و همچنین این میانگین می ‌توانست در برخی روزها تا 10 درصد نوسان داشته باشد.


  وی افزود: براساس تحقیق این موسسه با درنظرگرفتن تعطیلات سال میلادی و جهانی،در سال جاری می‌ توان بیشترین تعداد حملات را در روز کارگر (اول می)، روز مادر، روز هالوین و روز یادبود سربازان (11 نوامبر) مشاهده کرد و درست در همان روزهای تعطیل هم افزایش حملات سایبری داشتیم.


  کلانتری دلیل مساله مزبور را ناشی از ساده‌انگاری برخی افراد دانست که فکر می‌کنند هکرها در روزهای تعطیل، دست روی دست می‌گذارند، درحالی که این درست نیست و برای آنها تعطیلات، مفهوم ندارد.بنابراین کاربران بهتر است در این روزها حساسیت بیشتری به خرج دهند.


  بنابر این گزارش،پیشترسازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرده بود، باوجود اطلاع رسانی های وسیع و ارائه راهنمایی های لازم برای رفع آسیب پذیری مرتبط با حمله باج افزار وانا کرای به دلیل تعلل برخی از سازمان ها و کاربران، این باج افزار 2 هزار قربانی جدید را در کشور به دام انداخت.

  انتهای پیام  هشدار به حمله سایبری در روزهای تعطیل

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 20:59 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  بانک مرکزی اروپا دولت ترامپ را به عنوان یکی از نگرانی های مهم در مورد چشم انداز رشد… 

  بانک مرکزی اروپا دولت ترامپ را به عنوان یکی از نگرانی های مهم در مورد چشم انداز رشد اقتصادی جهان معرفی کرده که باعث شده رشد اقتصاد جهانی به سمت کاهش متمایل شود.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: دولت دونالد ترامپ به عنوان یکی از دلایل کلیدی،موجب شده ریسک های متوجه اقتصاد جهانی همچنان آن را به سمت کاهش متمایل کنند.هرچند برخی نگرانی ها در مورد چشم انداز رشد اقتصاد جهانی نظیر چشم انداز کوتاه مدت اقتصاد چین و انعطاف پذیری اقتصادهای بازارهای نوظهور کمرنگ شده، اما نگرانی های دیگری ظهور کرده است.


  از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فشارها برای اعمال سیاست های نگاه به درون افزایش یافته است… به ویژه ابهامات قابل توجهی در مورد مقاصد دولت آمریکا در خصوص سیاست های مالی و تجاری وجود دارد که این ابهامات به ویژه در حوزه تجاری احتمالا می تواند تاثیرات منفی قابل توجهی بر اقتصاد جهانی به دنبال داشته باشد.


  شاخص تنش های ژئوپلتیک که شامل جنگ، تنش های سیاسی و حملات تروریستی می شود، در فاصله اوایل سال 2016 و آغاز سال 2017 عمدتا ثابت بوده است.تاثیر ناشی از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا کمتر از چیزی بوده که در ابتدا تصور می شد، اما ریسک های میان مدت ناشی از مذاکرات خروج همچنان به قوت باقیست.


  این بانک همچنین از مسیر بسیار تدریجی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا استقبال کرده و گفته، این اقدام احتمال انقباضی شدن افسار گسیخته وضعیت های مالی جهانی را کاهش داده است.


  انتهای پیام  نگرانی بانک مرکزی اروپا از اثر منفی دولت ترامپ بر رشد اقتصاد جهانی

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 19:57 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  &#13 به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، انجمن جهانی فولاد در گزارش پنج ماهه سال 2017 اعلام کرد… 


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، انجمن جهانی فولاد در گزارش پنج ماهه سال 2017 اعلام کرد: ایران تا ماه می نزدیک به 8 میلیون و ۱۵۹ هزار تن فولاد تولید کرده که این رقم در زمان مشابه سال قبل،7 میلیون و ۲۱۵ هزار تن بوده که مجموع ارقام نشان‌دهنده رشد نزدیک به یک میلیون تنی تولید فولاد ایران است.


  این رشد در حالی صورت گرفته که مجموع تولید فولاد جهانی در پنج ماهه نخست سال جاری ۶۹۴ میلیون و ۸۷۶ هزار تن بوده که نسبت به قبل ۴.۶ درصد رشد داشته یعنی این عدد در زمان مشابه سال گذشته ۶۶۴ میلیون و ۲۰۹ هزار تن بوده است.


  تولید فولاد در کل خاورمیانه ۱۲ میلیون و ۸۲۸ هزار تن بوده که عربستان با دو میلیون و ۱۱۸ هزار تن بعد از ایران جایگاه دوم تولید درخاورمیانه را دارد اما همین آمار نشان می‌دهد تولید فولاد ایران در ماه می یک میلیون و ۷۹۰ هزار تن بوده در حالی که میزان تولید جهانی در همین ماه ۱۴۳ میلیون و ۳۲۵ هزار تن ثبت شده که نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ نزدیک به 2 درصد رشد به ثبت رسیده است.


  چین نیز در این 5 ماهه با تولید ۳۴۶ میلیون و ۸۳۳ هزار تن فولاد خام ۴۸ درصد کل تولید فولاد جهان را انجام می‌دهد و همچنان با فاصله رتبه اول تولیدکننده فولاد جهان را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشور ژاپن با ۴۳ میلیون و ۹۳۶ هزار تن، هند با ۴۱ میلیون و ۸۲۲ هزار تن، آمریکا با ۳۳ میلیون و ۹۷۸ هزار تن، روسیه با ۲۹ میلیون و ۸۳۵ هزار تن، کره جنوبی با ۲۸ میلیون و ۴۲۰ هزار تن و آلمان با ۱۸ میلیون و ۶۱۸ هزار تن در رده‌های بعدی بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان قرار دارند.


  انتهای پیام  افزایش ۱۳ درصدی تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۷ و معرفی برترین ها

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 18:56 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  مرکز اطلاعات مالی و دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی در بیانیه ای به تشریح مواضع در قبال… 

  مرکز اطلاعات مالی و دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی در بیانیه ای به تشریح مواضع در قبال اجلاس اخیر گروه اقدام مالی پرداخت.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در بیانیه ای که مرکز اطلاعات مالی و دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی درخصوص اجلاس اخیر گروه اقدام مالی FATF منتشر کرده،آمده است:.


  ایران بنابر مصالح ذاتی از هر گونه اقدامی در جهت مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم فروگذار نکرده است. تعاملات جدی با گروه اقدام مالی در جهت بیان توفیقات و اقدامات عملی صورت‌گرفته، موجب شد در نشست دوره‌ای سال گذشته، فراخوان کشورهای عضو به اتخاذ اقدامات مقابله‌ای در برابر نظام پولی و مالی ایران به مدت یکسال به حالت تعلیق درآید.


  در طول یک سال گذشته و پیرو تعاملاتی که با این گروه برقرار شد، وضعیت ایران بویژه در حوزه نظارت بر حوالجات الکترونیکی و نقل و انتقال فیزیکی ارز در مرزهای ورودی و خروجی کشور به نحو ملموس‌تری برای اعضا بیان شد.


  پیرو تلاش‌های مزبور، در اجلاس دوره‌ای FATF که در تاریخ 28 خرداد لغایت 2 تیر 96 در اسپانیا برگزار شد، اکثریت اعضا شامل عموم کشورهای اروپایی، روسیه، چین، برزیل، آفریقای جنوبی، کانادا، استرالیا، ژاپن، نیوزیلند و مکزیک تدابیر متخذه و توفیقات حاصله را در حوزه‌های مزبور کافی و حتی قابل ملاحظه ارزیابی کرده و خواهان لغو کامل اقدامات مقابله‌ای شدند. اما معدود کشورهایی شامل آمریکا، آرژانتین، رژیم صهیونیستی (عضو ناظر) و نماینده شورای همکاری خلیج فارس بدون استدلال فنی و صرفاً بر مبنای انگیزه‌های سیاسی خواهان اعمال مجدد اقدامات مقابله‌ای علیه ایران بودند.


  از آنجا که بر اساس رویه حاکم بر FATF، مواضع رسمی این گروه بر پایه اجماع اتخاذ می‌شود و با توجه به مخالفت های برخی کشورهای عضو که به ان اشاره شد، اعضا مبتنی بر راه حل مصالحه‌ای عمل کردند که نتیجه آن توافق کلیه اعضاء بر تصمیم به تداوم تعلیق اقدامات مقابله‌ای بود. بر اساس این تصمیم، محدودیت زمانی در تداوم تعلیق لحاظ نشده و علی رغم فشار مخالفین مبنی بر لزوم ارائه مکانیزم برگشت مجدد، این موضوع در بیانیه نهایی درج نشد، اتفاقی که در عمل به نفع کشور ما ارزیابی شده و حکایت از تقویت بیشتر مواضع ایران در این گروه بین المللی دارد.


  از آنجا که ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر گام های جدی‌تری در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم برداشته، بر این باوریم چنانچه وضعیت کشور در این حوزه به دور از غرض‌ورزی‌های سیاسی و صرفاً بر مبنای معیارهای فنی مورد ارزیابی قرار می‌گرفت، قطعا باید اقدامات مقابله ای به طور کامل لغو می شد، اما دشمنی آمریکا و متحدان منطقه‌ای مانع از آن شد.


  اما با ارزیابی یک گام به جلوی تصمیم اخیر گروه اقدام مالی، اعلام می کنیم این اقدامات مثبت رضایتمندی ایران را به دنبال نداشته و ما بر پیگیری موضوع تا تأمین کامل حقوق ملت ایران تاکید داشته و مجدانه آن را دنبال خواهیم کرد.


  انتهای پیام  مواضع ایران در قبال اجلاس اخیر گروه اقدام مالی FATF

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 17:55 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  کارشناسان بازار مسکن اعلام کردند افزایش انتشار شایعات بانکی منجر به رونق خرید و فروش واحدهای مسکونی شده… 

  کارشناسان بازار مسکن اعلام کردند افزایش انتشار شایعات بانکی منجر به رونق خرید و فروش واحدهای مسکونی شده است.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از مهر، انتشار شایعاتی مبنی بر احتمال ورشکستگی تعدادی از مؤسسات اعتباری و بانکی، سبب افزایش مراجعات مردم به مشاوران املاک برای خرید مسکن شده است. موضوعی که رونق این بخش را تا حدودی تسریع کرده و برخی نیز معتقدند تشدید تمایل برای ورود مجدد نقدینگی به بازار مسکن، به زودی تشدید هم خواهد شد.


  کارشناسان اقتصادی در پاسخ به این پرسش که آیا بخش مسکن دوباره می تواند به یکی از رقبای سایر گونه های سرمایه گذاری در دوران خروج منابع مالی مردم از مؤسسات اعتباری تبدیل شود یا خیر؟، عمدتا پاسخ مثبت می دهند اما پاسخ های آنها عمدتا با اما و اگر مواجه است؛ با این وجود به طور کلی مسکن در دوران رونق با توجه به سوددهی بالاتر آن نسبت به سپرده بانکی، ارز و طلا، خواهد توانست در مدتی کوتاه و حداکثر تا یک سال آینده گوی سبقت را از رقبای خود برباید.


  محمدرضا حجتی کارشناس سرمایه گذاری مسکن با اشاره به طولانی شدن رکود در بخش مسکن طی سال های گذشته، گفت : این دوره طولانی ترین دوره رکود در این بخش در دهه های اخیر بود که بیش از ۴ سال به طول انجامید. همین طولانی شدن دوره رکود سبب شده بود برخی عنوان کنند که مسکن دیگر نخواهد توانست به بازار جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل شود.


  وی با بیان اینکه بخش مسکن به دلیل نیاز اولیه مردم هیچ گاه از دور رقابت های اقتصادی خارج نخواهد شد، افزود: در دوره ای که رکود خرید و فروش مسکن حاکم بود، بخش اجاره نیز به دلیل وابستگی به معاملات خریدو فروش، دچار ثبات در نرخ ها شده بود که دور و تسلسل در این بخش را به دنبال داشت به این معنا که آنهایی که دنبال خرید واحد مسکونی بودند، به دلیل عدم افزایش شدید اجاره بها در سه چهار سال گذشته، به اجاره نشینی ادامه داده و از تصمیم خود مبنی بر خرید مسکن با این توجیه که ارزان تر خواهد شد، عقب نشینی کردند؛ از طرفی هم بازار اجاره بها به دلیل رکود بخش خرید و فروش امکان افزایش بیش از اندازه را نداشت؛ ضمن اینکه بالا بودن نرخ سود سپرده های بانکی نیز در ثابت ماندن یا افزایش نرخ اجاره بها با شیب کند آن، تأثیر داشت.


  این کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش نرخ سود سپرده ها از یک سو و انتشار شایعه احتمال ورشکستگی تعدادی از مؤسسات اعتباری که سود بالایی به سپرده گذاران می دادند، از سوی دیگر، ادامه داد: این مسائل دست به دست هم داد تا دوباره خرید و فروش مسکن با سرعت بیشتری رونق بگیرد؛ به خصوص که بر اساس اخبار جهانی، نرخ طلا به دلیل بالارفتن منابع طلای کشورهای پرمصرف مانند هند و چین تا دو سال آینده افزایش چشمگیری نخواهد یافت.


  وی با تأکید بر اینکه افزایش استقبال از خرید مسکن در دوره کوتاه مدت، بیشتر به سمت خرید واحدهای مسکونی موجود و کمتر از ۵ سال ساخت هدایت می شود، گفت: به علت آنکه با کاهش ساخت و ساز مواجه هستیم و در دو سال گذشته ساخت مسکن و پروژه های مسکونیتا حدودی متوقف شده بود، فعلا متقاضیان به سمت واحدهای مسکونی با سن کمتر از ۵ سال تمایل دارند. اما در صورت تداوم رکود ساخت مسکن، قیمت این واحدها نیز به سرعت افزایش خواهد یافت؛ مگر اینکه مجددا پروژه های مسکن سریعا آغاز شوند.


  حجتی با اشاره به احتمال افزایش نقدینگی سرگردان در ماه های آینده، تصریح کرد: یک احتمال نیز وجود دارد که با توجه به بالا بودن نرخ مسکن، مردم ندانند با سرمایه های خرد خود چه کار کنند و درنتیجه دوباره مدتی منابع مالی از این بانک به بانکی دیگر گردش کند. این وضعیت زمانی پایان می یابد که حوزه ساخت و ساز فعال شود.


  به گفته این انبوه ساز مسکن، این بار و پس از اتمام رکود این بخش باید نظارت نهادهای مسئول در ساخت و ساز اعم از شهرداری ها، وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان به گونه ای باشد که ساخت واحد مسکونی به سمت احیای بافت های فرسوده و همچنین به صورت واحدهای مسکونی حداکثر تا ۸۰ متر مربعی هدایت شود نه اینکه دوباره لوکس سازی برای دستیابی به سودهای نجومی در مناطق گران شهرها باب شود.


  انتهای پیام  رشد بازار مسکن با فراگیر شدن شایعات بانکی

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 16:54 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  زمان برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده شرکت بورسی پارس پامچال که با صف فروش مواجه شده بهمراه… 

  زمان برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده شرکت بورسی پارس پامچال که با صف فروش مواجه شده بهمراه 11 شرکت و لغو مجمع سرمایه گذاری صنعت نفت اعلام شد.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،در پی اتمام دوره مالی منتهی به اسفند گذشته،11 شرکت بورسی و فرابورسی زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند. همچنین شرکت هپکو برای انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع فوق العاده می رود.


  پارس پامچال هم که با سرمایه اسمی 3 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد، در حالی علاوه بر مجمع سالانه برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه به مجمع فوق العاده می رود که با قیمت پایانی 1040 تومانی هر سهم، با صف فروش روبرو شد. در ترکیب سهامداری”شپمچا”،دو شخص حقیقی با 55.8 و 25.4 درصد سهام حضور دارند.


  در این میان مجمع سالانه شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت که قرار بود 11 تیر برگزار شود،لغو و به زمان دیگری موکول شد.


  بیمه پاسارگاد: ساعت 16 روز یکشنبه 18 تیر در دانشگاه خاتم


  چادرملو: ساعت 9 روز یکشنبه 18 تیر در مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت کار و امور اجتماعی


  کیمیای زنجان گستران: ساعت 10 روز شنبه 17 تیر در اتاق بازرگانی


  شیشه دارویی رازی: ساعت 14 روز دوشنبه 19 تیر در هتل سیمرغ


  روزدارو: ساعت 15 روز شنبه 17 تیر درکيلومتر 17 جاده مخصوص کرج، خ داروپخش، خ ارديبهشت يکم، پلاک 1


  فولاد افزا سپاهان: ساعت 10 روز چهارشنبه 21 تیر در شرکت تکادو اصفهان


  کاشی و سرامیک سینا: ساعت 9 روز دوشنبه 19 تیر در هتل پارسیان استقلال


  کشتيراني درياي خزر: ساعت 11 روز شنبه 17 تیر در اداره کل بنادر و دريانوردي استان گيلان


  گسترش سرمايه گذاري ايرانيان: ساعت 10 روز پنج شنبه 15 تیر در ايران خودرو


  سپنتا: ساعت 9 روز پنج شنبه 22 تیر درمحل قانونی شرکت


  سولیران: ساعت 9 روز چهارشنبه 14 تیر درجاده قدیم تهران-کرج کیلومتر 16 خ سولیران


  پارس پامچال(دو مجمع سالانه و فوق العاده): ساعت 9 و 11 روز دوشنبه 26 تیر دردفتر مرکزی شرکت


  هپکو (مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 14 روز سه شنبه 20 تیر در دفتر مرکزی شرکت


  انتهای پیام  زمان مجمع سهم دارای صف فروش و 11 شرکت + لغو یک مجمع

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 01:12 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه دلایل پوشش ۱۶۴ درصدی سود سال مالی قبل را اعلام کرد تا… 

  معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه دلایل پوشش ۱۶۴ درصدی سود سال مالی قبل را اعلام کرد تا نماد بزرگترین شرکت بازار سهام ایران آماده بازگشایی شود.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعداز اعلام پوشش 164درصدی سود فولاد مبارکه برای سال مالی اسفند95 ، نماد این شرکت از 29 خرداد بسته شد و مسئولان سازمان بورس از مدیران آن خواستند تا به چند سئوال پاسخ دهند.


  براساس این گزارش، طبق صورت های مالی حسابرسی نشده این شرکت که با سرمایه 7.5 هزار میلیارد تومانی بزرگترین شرکت بازار سهام است، برای هر سهم سال مالی قبل، 270 ریال سود محقق شده که 64 درصد بیشتر از سود 165 ریالی قبلی بود.


  جزییات این رویداد نشان می دهد “فولاد” به لحاظ سود عملیاتی نسبت به دوره مشابه قبل در این دوره با افزایش 29 درصدی و به لحاظ سود خالص با 155 درصد افزایش روبرو شده و طی سال گذشته ، فولاد مبارکه با تولید 6071 هزار تن و فروش 6200 هزار تن با رشد به میزان 9 و 18 درصدی تولید وفروش را ثبت کرده است.


  در این رابطه امیر حسین نادری معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه، به سئوالات سازمان بورس پاسخ داد تا نماد این شرکت در روزهای آینده آماده بازگشایی شود.
  انتهای پیام  دلایل پوشش ۱۶۴ درصدی سود بزرگترین شرکت بازار سهام اعلام شد

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 00:11 در 26/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  یک منبع محلی در استان نینوا از پخش بخشنامه‌ای در بین اعضای داعش خبر داده که در آن… 

  یک منبع محلی در استان نینوا از پخش بخشنامه‌ای در بین اعضای داعش خبر داده که در آن از نیروهای داعش خواسته شده تا منتظر صدور بیانیه مهمی درباره بغدادی باشند.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، تاکنون چندین‌بار خبر کشته‌شدن ابوبکر البغدادی در صدر خبرها قرار گرفته و هر بار ازسوی داعش تکذیب شده اما این‌بار شرایط متفاوت است. این بار روس‌ها بودند که پس از بمباران رقه از کشته‌شدن وی خبر دادند و چند روز پس از آن نیز ویکتور اوزروف رئیس کمیته دفاعی مجلس اولیای پارلمان روسیه، احتمال درستی این مسئله را نزدیک به صد درصد دانست.


  البته وی در تأیید این ادعا به عدم ارائه مدرکی دال بر زنده‌بودن البغدادی از سوی داعش اشاره می‌کند. این در حالی است که آخرین تصاویر پخش‌شده از البغدادی به سال ٢٠١٤ و سخنرانی در مسجد النوری برمی‌گردد و بعد از آن هیچ تصویری از وی در دست نیست.


  در مقابل واشنگتن رویکرد محافظه‌کارانه‌تری نسبت به قضیه کشته‌شدن سرکرده داعش اتخاذ کرد و گفت نمی‌تواند این خبر را تأیید کند. روز گذشته نیز، ریان دیلون سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضدداعش تحت رهبری آمریکا، با تأکید بر اینکه هنوز هیچ دلیل و سند قطعی درباره کشته‌شدن بغدادی وجود ندارد، اعلام کرد حتی اگر وی زنده باشد، نمی‌تواند تأثیری بر روند جنگ داشته باشد.


  بنا بر گفته دو مقام اطلاعاتی آمریکایی، داعش مقامات بلندپایه را به شهر المیادین در جلگه فرات سوریه منتقل کرده که در جنوب شرق رقه پایتخت تحت محاصره این گروه داعشی، قرار دارد.


  واکنش داعش


  اما تحرکات در میان داعشی‌ها به‌نظر می‌تواند بر این مسئله مهر تأیید بزند. یک منبع محلی در استان نینوا از پخش بخشنامه‌ای در بیشتر مساجد تل‌عفر در بین اعضای داعش خبر داده که در آن از نیروهای داعش خواسته شده تا منتظر صدور بیانیه مهمی درباره بغدادی باشند. طبق اعلام این منبع آگاه، هرچند محتوای این بیانیه‌ هنوز مشخص نیست، اما از تنش و آشوب ایجادشده در میان داعشی‌ها، به نظر می‌رسد صحبت درباره کشته‌شدن وی صحت داشته باشد.


  اگر البغدادی کشته شده باشد آنگاه داعش ناگزیر از انتخاب یک رهبر جدید است که در این میان نام دو نفر بیشتر از همه خودنمایی می‌کند که هر دو در رژیم صدام‌حسین دیکتاتور عراق، جزء افسران نظامی بوده‌اند، از ایاد العبیدی و عیاد الجمیلی به‌عنوان دو گزینه جانشینی البغدادی یاد می‌شود، هرچند این دو خلاف البغدادی به هیچ عنوان نمی‌توانند خود را خلیفه مسلمین بنامند. این دو نه‌تنها فاقد جایگاه مذهبی‌اند، بلکه دیگر قلمرویی برایشان باقی نمانده تا بتوانند ادعای خلافت کنند. طبق نظر کارشناسان گروه‌های افراطی، خلیفه باید دارای عرض‌التمکین باشد که داعش درحال‌حاضر، فاقد آن است.


  عیاد یا ایاد؟


  عیاد الجمیلی معروف به ابویحیی که سال‌های پایانی دهه چهارم زندگی خود را می‌گذراند، یکی از مقامات ارشد داعش است که در دوران صدام‌حسین به‌عنوان یک افسر اطلاعاتی در فلوجه خدمت می‌کرد. بعد از حمله نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، او به شورشیان سنی و در ادامه به ابوبکر البغدادی پیوست.


  وی درحال‌حاضر به‌عنوان وزیر اطلاعات و امنیت داعش شناخته شده و فعالیت دارد. پیش‌تر تلویزیون دولتی عراق، از کشته‌شدن در جریان یک حمله هوایی در القیام خبر داده بود. هرچند نیروهای ائتلاف در ادامه مدعی شدند نمی‌توان خبر کشته‌شدن وی را تأیید کرد.


  دیگر گزینه رهبری داعش، ایاد العبیدی ٥٠ساله است که در سمت وزیر جنگ داعش فعالیت دارد. العبیدی که بزرگ‌تر از الجمیلی است، مانند او در سال ٢٠٠٣ و بعد از حمله نیروهای ائتلاف به عراق، به گروه‌های شورشی سنی پیوست و سپس دعوت البغدادی برای پیوستن به داعش را لبیک گفت. این دو بعد از حملات هوایی در سال ٢٠١٦ که به کشته‌شدن سه نفر از مقامات بلندپایه داعش انجامید، به‌عنوان مشاوران ارشد البغدادی شناخته می‌شوند.


  در آن حملات هوایی، علی الانباری جانشین البغدادی، ابوعمر الشیشانی وزیر جنگ اهل چچن و مسئول تبلیغات داعش و ابومحمد الادنانی سوری کشته شدند. هرچند الجمیلی بر ارشدبودن العبیدی اذعان دارد، اما این مسئله نمی‌تواند تضمینی برای انتخاب وی به‌عنوان رهبر جدید داعش باشد.


  داعش در مسیر القاعده و طالبان


  در صورت تأیید خبر کشته‌شدن البغدادی، داعش در شرایطی قرار می‌گیرد که القاعده و طالبان نیز به‌عنوان دو گروه افراطی به آن دچار شدند. القاعده بعد از کشته‌شدن اسامه بن‌لادن و طالبان بعد از مرگ محمد ملاعمر هیچ‌گاه نتوانستند آن قدرت و جایگاه پیشین را به دست بیاورند. علاوه بر این، تعیین رهبر جدید نیازمند تأیید شورای هشت‌نفره است. اما دیدار اعضای این شورا به دلایل امنیتی بسیار بعید است بنابراین این 8 نفر از طریق واسطه‌ها نظر را اعلام می‌کنند.


  در این شورای 8 نفره، شش نفر عراقی، یک اردنی و یک سعودی حضور دارند و همگی‌ جنگجویان شورشی سنی سابق‌ هستند. نهمین عضو این شورا نیز که یک روحانی برجسته بحرینی بود، در یک حمله هوایی در سوریه کشته شد. فارغ از اینکه الجمیلی یا العبیدی یا هر فرد دیگری به رهبری داعش انتخاب شود، خلأ البغدادی به‌نظر برای داعش به این سادگی‌ها پر نخواهد شد حتی اگر این گروه تروریستی بتواند با وجود شکست‌های پی‌درپی در عراق و سوریه به حیات خود ادامه دهد.


  انتهای پیام  در انتظار بیانیه مهم درباره سرکرده داعش/ افزایش احتمال کشته‌شدن ابوبکر البغدادی

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 23:09 در 25/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  رئیس دفتر دولت قطر،شروط عربستان، امارات، بحرین و مصر برای از‌سرگیری روابط را غیرواقع‌بینانه و اجرا‌نشدنی خواند و… 

  رئیس دفتر دولت قطر،شروط عربستان، امارات، بحرین و مصر برای از‌سرگیری روابط را غیرواقع‌بینانه و اجرا‌نشدنی خواند و گفت: این فهرست را بررسی و به آن پاسخ می‌دهد.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، شیخ سیف بن احمد آل ثانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این فهرست نشان می‌دهد آنچه قطر از آغاز این بحران می‌گفت، درست است، محاصره غیرقانونی قطر ربطی به مبارزه با تروریسم ندارد بلکه هدف آن محدودکردن حق حاکمیت قطر و ازبین‌بردن سیاست خارجی آن است.


  وی افزود: وزیر خارجه آمریکا از کشورهای محاصره‌کننده خواست تا فهرستی از شکایت‌های واقع‌بینانه و اجرا‌شدنی ارائه دهند. وزیر خارجه بریتانیا نیز از آنها درخواست کرد تا خواسته‌های مشخص و منطقی را ارائه دهند اما این فهرست واجد هیچ‌کدام از این معیارها نیست.


  این مقام دولت قطر تأکید کرد: این خواسته‌ها بررسی می‌شوند و وزارت خارجه قطر به ‌طور رسمی به آنها پاسخ می‌دهد.


  وزارت خارجه قطر پیش‌تر تأیید کرده بود کویت فهرست درخواست‌‌های عربستان، امارات، بحرین و مصر را به دوحه تحویل داده است. قطع روابط دیپلماتیک با ایران، برچیدن پایگاه نظامی ترکیه و بستن شبکه الجزیره از‌جمله شروط ۱۳‌گانه عربستان، امارات و متحدان‌ برای از‌سرگیری روابط با قطر است. از قطر خواسته شده در مدت ١٠ روز آینده این درخواست‌ها را اجرا کند.


  در همین زمینه، مشعل حامد الثانی سفیر قطر در واشنگتن نیز در توییتر خود اعلام کرد: این شروط عربستان و متحدان دخالت در حق حاکمیت قطر و تنبیه این کشور به خاطر استقلال است.


  در حالی که نور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز جمعه گفت: افشای فهرست شروط چهار کشور سعودی، امارات، بحرین و مصر از قطر به وسیله دوحه با هدف ناکام‌کردن روند میانجیگری‌ها صورت گرفته است.


  به گزارش العربیه، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی قطر را اسب‌ تروای خلیج فارس خوانده و گفته است: قطر باید بداند مسیر راه‌حل بحران، از مسیر تهران، بیروت یا پایتخت کشورهای غربی نمی‌گذرد.


  بحران قطر، مسئله خانوادگی


  از سوی دیگر شان اسپایسر سخنگوی کاخ‌ سفید در جریان کنفرانس خبری روز گذشته‌ واشنگتن که بدون حضور دوربین‌های تلویزیونی برگزار شد گفت: بحران قطر با چهار کشوری که به رهبری عربستان روابط‌ را با دوحه قطع کرده‌اند، یک مسئله خانوادگی در میان کشورهای حوزه خلیج ‌فارس است و برای حل آن هم خود این کشورها اقدام می‌کنند.


  وی به خبرنگاران گفت: اگر طرفین این بحران از واشنگتن درخواست میانجیگری کنند، کاخ‌ سفید آماده است اما فعلا که آنها خواسته‌اند و همین‌طور هم باید باشد که خودشان به قضیه رسیدگی کنند.


  بنابر این گزارش،قطع روابط ناگهانی عربستان، مصر، امارات و بحرین با قطر در ابتدا با این اتهام شروع شد که دوحه به علت حمایت از تروریسم و بی‌ثبات‌کردن منطقه باید مجازات شود، اتهامی که قطر آن را رد می‌کند.


  در همان زمان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که به‌تازگی از عربستان دیدار کرده، در اظهارنظری تند قطر را متهم کرد در سطوح بالا به حمایت از تروریسم می‌پردازد. برخی از کارشناسان بر این باورند مسئله خانوادگی خواندن بحران قطر از سوی سخنگوی کاخ ‌سفید به‌نوعی نادیده‌گرفتن نقش دولت  ترامپ در شکل‌گیری این بحران است.


  انتهای پیام  واکنش قطر و سخنگوی کاخ‌ سفید به شروط ١٣گانه و بحران قطر

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
 • بورس‌باز 22:06 در 25/06/2017 پایاپیوند | پاسخ  

  معاون سازمان محیط زیست از شرط این سازمان جهت برخورداری معافیت‌ مالیاتی مجتمع‌های پتروشیمی خبر داد &#13 به… 

  معاون سازمان محیط زیست از شرط این سازمان جهت برخورداری معافیت‌ مالیاتی مجتمع‌های پتروشیمی خبر داد.


  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، سعید متصدی درباره بازنگری دستورالعمل اجرایی پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع های پتروشیمی به سایت وزات نفت گفت: سازمان محیط زیست میزان آلایندگی واحدهای پتروشیمی را براساس دستورالعمل تدوین شده اندازه گیری و بررسی می کند و در صورت کاهش آلایندگی واحدها، این مجتمع ها از پرداخت مالیات معاف می شود.


  وی افزود: واحدها و مجتمع های پتروشیمی یا باید آلایندگی را کاهش دهند یا مالیات پرداخت کنند که امیدواریم به تدریج شاهد کاهش آلایندگی مجتمع های پتروشیمی و حرکت به سوی تحقق هوای پاک باشیم.


  متصدی از آمادگی این سازمان برای گسترش همکاری‌ها با طرح‌ها و مجتمع های پتروشیمی برای صیانت از محیط زیست خبر داد و گفت: هر یک از واحدهای پتروشیمی که برنامه کاهش آلایندگی را در یک بازه زمانی مشخص به ما اعلام کند از حمایت و همکاری سازمان محیط زیست برخوردار می شود.


  انتهای پیام  شرط معافیت مالیاتی پتروشیمی ها اعلام شد

  منبع: بورس‌پرس
  گردآوری : سیگنال سهم سودآور – اخبار بورس و اقتصاد

   
c
compose new post
j
next post/next comment
k
previous post/previous comment
r
reply
e
edit
o
show/hide comments
t
go to top
l
go to login
h
show/hide help
shift + esc
cancel