سایت‌های کلیکی یا PTC چیست؟

سایت‌های پرداخت به ازای کلیک (Pay to Click) یا پی‌تی‌سی از سایت‌های کسب درآمدی است که بیشتر افراد در ابتدای ورود به دنیای کسب درآمد از اینترنت با آنها آشنا می‌شوند.

روش کلی کسب درآمد در این سایت‌ها در یک جمله کوتاه، کلیک روی تبلیغات و مشاهده آنهاست. اما فاکتورهای خیلی بیشتری وجود دارد که تا میزان زیادی مشخص کننده درآمد افراد در این سیستم‌ها می‌باشد. از جمله این فاکتورها می‌توان به تعداد زیرمجموعه‌های مستقیم یا اجاره‌ای، تعداد تبلیغات روزانه سایت، ویژه کردن حساب، میزان پرداخت به ازای هرکلیک و… اشاره کرد.

در ادامه این مطلب به توضیح موارد و بخش‌های مختلفی که به احتمال قوی در یک سایت ptc به آنها برخورد خواهید کرد می‌پردازم.

1 – زیرمجموعه: اگر شخصی فقط به قصد کسب درآمد از کلیک کردن روی تبلیغات عضو اینگونه سیستم‌ها شود، دیر یا زود با مشاهده افزایش خیلی کند مبلغ حساب کاربری‌اش خیلی زود خسته می‌شود و به احتمال قوی دست از کار می‌کشد. اینجاست که زیرمجموعه‌گیری اهمیت خود را نشان می‌دهد.

زیرمجموعه به عبارت ساده کسی است که با لینک معرفی شخصی که قبلا عضو سایت شده در سایت ثبت نام می‌کند. سایت‌های کلیکی به ازای فعالیت زیرمجموعه هرشخص، مبلغی مشخص به حساب کاربری معرف واریز می‌کنند.

2- زیرمجموعه اجاره‌ای: برخی از سایت‌های ptc ، اعضایی که بدون لینک معرف عضو شده‌اند را به طور موقت و در ازای مبلغی مشخص به کاربران اجاره می‌دهند. کاربرانی که زیرمجموعه اجاره‌ای خریداری کرده باشند به ازای هر کلیک آن زیرمجموعه مبلغی را کسب خواهند کرد.

البته زیرمجموعه اجاره‌ای برخی از سایت‌ها، افراد واقعی نیستند و کلیک‌هایی که به اسم زیرمجموعه اجاره‌ای روی تبلیغات می‌شود در واقع فقط بازی با اعداد است.

3 – حساب ویژه (ممکن است نام‌های دیگری مانند طلائی و نقره‌ای هم روی آنها گذاشته شود): منبع درآمد مهم سایت‌های کلیکی معمولا فروش عضویت‌های ویژه است که کاربران با خرید آنها، از امتیازهای ویژه‌ای مانند افزایش درآمد از زیرمجموعه، افزایش مبلغ درآمد به ازای هرکلیک و… بهره‌مند می‌شوند.

4 – تبلیغات کلیکی: مهم‌ترین روش کسب درآمد کاربران در این سایت‌ها، کلیک روی تبلیغات و مشاهده آنهاست که معمولا هر تبلیغ یک زمان خاص دارد (مثلا 30 یا 20 ثانیه) که باید سپری شود تا کاربر بتواند با حل کردن یک پازل ساده، درآمد خود را بدست آورد.

مبلغی که به ازای مشاهده هر تبلیغ به کاربران پرداخت می‌شود، معمولا زیر 0.01 دلار است (در واقع پیداکردن سایتی که کلاهبردار نیست و به ازای مشاهده یک تبلیغ 0.01 دلار پرداخت کند مشکل است!)

یک پاسخ

  1. 28/01/1394

    […] سایت‌های کلیکی […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *