کسب درآمد با راه‌اندازی سایت‌های پشتیبان

در سری مطالب روش‌های کسب درآمد، قصد دارم ایده‌هایی برای افراد علاقه‌مند به کسب و کار آنلاین مطرح کنم. ایده‌هایی که فکر می‌کنم در وب فارسی کمتر به آن پرداخته شده است و می‌تواند جرقه‌ای در ذهن شما بزند برای راه‌اندازی سایتی مفید و با درآمد.

این مطلب درباره راه‌اندازی سایت پشتیبان یک اسکریپت، نرم‌افزار یا محصول خارجی می‌باشد.
محصولات و اسکریپت‌های خیلی زیادی می‌توان پیدا کرد که فارسی نشده یا اینکه پشتیبانی فارسی آن به قدری ضعیف است که اکثر افراد ترجیح می‌دهند از آن استفاده نکنند. اما اگر شما یک پشتیبان قوی برای یک اسکریپت پرطرفدار باشید، افراد بیشتری تمایل پیدا می‌کنند از آن اسکریپت استفاده نمایند. در واقع شما به نوعی با برعهده گرفتن پشتیبانی آن محصول، آن محصول را پرطرفدارتر می‌کنید.
مسلم است که برای پشتیبانی یک اسکریپت یا هرمحصول دیگری، دانش و مهارت تیم پشتیبان، حرف اول را می‌زند. باید محصولی را پیدا کنید که رشد کافی کرده و مشکلات اولیه آن رفع شده باشد، پرطرفدار باشد و در وب‌فارسی خیلی کم به آن پرداخته شده باشد.

به نظر من بهتر است محصولی که قصد دارید پشتیبانی فارسی آنرا برعهده بگیرید رایگان و اپن سورس باشد.

کسب درآمد از طریق پشتیبانی محصول

و اما چطور می‌توان از پشتیبانی یک محصول رایگان درآمد کسب کرد؟

راه‌حل اولی که ممکن است به ذهن خیلی‌ها برسد، گذاشتن تبلیغات در وب‌سایت است و اکثر سایت‌های ایرانی هم از این روش برای کسب درآمد استفاده می‌کنند.

راه‌‌های خیلی بهتر و بیشتری برای درآمد وجود دارد که حتی در صورت نداشتن بازدید زیاد، می‌تواند درآمد مناسبی را برای شما ایجاد کند. راه‌هایی مانند
– ایجاد کردن یک بخش پشتیبانی اختصاصی و ویژه که در این بخش مشکلات کاربران بصورت حرفه‌ای رفع شود.
– نوشتن افزونه‌های مکمل و کاربردی برای محصول یا اسکریپت و فروش آنها
– ساخت تم یا قالب‌های حرفه‌ای غیررایگان مخصوص آن اسکریپت
– تهیه و فروش فایل‌های آموزشی اسکریپت مانند انواع راهنما
و …

نکته‌ای که در این روش کسب درآمد مهم است، دانش و مهارت تیم‌پشتیبانی می‌باشد.
اگر شما علاقه‌ای به اسکریپت‌ها و کدنویسی و طراحی سایت و مواردی از این قبیل ندارید، مطالب پارسیس را دنبال کنید. شاید در آینده مطلب دیگری درباره این روش و روش‌های دیگر کسب‌درآمد نوشتم.

نظر شما درباره این روش کسب درآمد چیست؟ لطفا در بخش دیدگاه مطرح کنید.

 

 

شجاع الدین جهاندیده

از سال 89 وارد بازاریابی اینترنتی شدم، درحال حاضر به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یکی از شرکت‌های معتبر بازار سرمایه مشغول فعالیت هستم. در سایت درآمدسازان درباره بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تجربیات و مطالبم را منتشر می‌کنم.

مطالب مرتبط

  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *